برگزاری جلسه آموزشی – مشارکتی با کتابداران کتابخانه های تابعه

جلسه آموزشی – مشارکتی مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه با حضور کتابداران کتابخانه مرکزی و کتابخانه های تابعه در روز چهارشنبه ۱۳۹۷/۵/۳ در دانشکده پزشکی برگزار شد. در ابتدای این جلسه، سرکار خانم دکتر نعمتی (مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی) ضمن خوش آمدگویی به حضار، سامانه های وزارت بهداشت تحت عنوان کلی “نوپا” را معرفی کردند و از کتابداران علاقمند خواستند در راستای تکمیل و به روزرسانی این سامانه همکاری کنند.

در ادامه سرکار خانم رحمتی (سرپرست گروه خدمات فنی و بازنمایی اطلاعات)  ضرورت یکدستی و استانداردسازی سازماندهی منابع اطلاعاتی کتابخانه های دانشگاه و پالایش اطلاعات موجود با هدف تهیه فهرستگان اطلاعات کتابشناختی و اقدامات صورت گرفته در این خصوص را تبیین کردند.

سپس سرکار خانم خیرآبادی (کارشناس نرم افزار کتابخانه ای آذرسا) و سرکار خانم بهادری (کارشناس فهرستنویسی کتابخانه مرکزی) نحوه فهرستنویسی و استفاده از سرعنوان های موضوعی موجود در نرم افزار آذرسا را آموزش دادند. همچنین ضمن ارائه توضیحات درمورد منابع الکترونیک آپلود شده در نرم افزار و اپلیکیشن موبایل کتابخانه، از کتابداران خواستند دراین خصوص به کاربران خود اطلاع رسانی کنند.

پیرو جلسه ی برگزار شده مبنی بر “پیاده سازی سیستم امانت یکپارچه در کتابخانه های دانشگاه”، سرکار خانم وصال آزاد (مسوول کتابخانه دانشکده بهداشت) به عنوان اولین دانشکده ی مجری این برنامه، تجربیات خود را در اختیار سایر همکاران قرار دادند. بعلاوه، سرکار خانم تمجید (سرپرست گروه اطلاع رسانی پزشکی ) درمورد منابع الکترونیک موجود در کتابخانه دیجیتال دانشگاه و دسترسی به متن کامل کتابهای سال ۲۰۱۹ از پایگاه Clinical Key آموزشهای کلی را داده و از کتابداران خواستند دراین خصوص اطلاع رسانی های لازم صورت پذیرد.

در پایان نیز جناب آقای کامکار (مدیر پروژه خرید متمرکز منابع علمی دانشگاه) گزارشی از فعالیتهای انجام شده و مراحل پیش رو در این پروژه ارائه کردند. این جلسه با تحویل کتابهای خریداری شده به کتابداران کتابخانه های تابعه به پایان رسید.

 

 

انتهای خبر/*